Profesjonalna pomoc prawna w sprawach rodzinnych
Kancelaria Adwokaci Szufel w Kielcach oferuje kompleksowe wsparcie prawne w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Rozumiemy, że tego typu sprawy wymagają szczególnej troski, wrażliwości oraz umiejętności pogodzenia często sprzecznych interesów stron. Nasze usługi obejmują m.in. sprawy o rozwód, separację, alimenty, ustalenie kontaktów z dziećmi oraz podział majątku. Działamy z pełnym zaangażowaniem, aby zapewnić naszym klientom nie tylko skuteczne rozwiązanie problemu, ale również poczucie wsparcia w trudnych chwilach.
Prawo rodzinne – zakres usług prawnych
Nasi adwokaci i radcy prawni specjalizują się w takich sprawach jak
- Sprawy o rozwód, separację i unieważnienie małżeństwa
- Podział majątku wspólnego i zniesienie wspólności majątkowej
- Sprawy alimentacyjne – ustalanie, podwyższenie, obniżenie oraz wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego
- Ustalenie kontaktów pomiędzy rodzicami a dziećmi
- Sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej i ustalenia miejsca pobytu dziecka.
- Przysposobienie dziecka i inne kwestie związane z opieką prawną
- Opieka naprzemienna i regulacja opieki nad dzieckiem
Skorzystaj z pomocy adwokata do spraw rodzinnych w Kielcach
Adwokat do spraw rozwodowych w Kielcach oraz adwokat do spraw opieki nad dzieckiem z Kancelarii Adwokaci Szufel oferują kompleksową pomoc prawną. Zaufaj naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, aby skutecznie rozwiązać trudne kwestie związane z rozwodem, opieką nad dzieckiem czy podziałem majątku.
Adwokaci od prawa rodzinnego
Nasz zespół adwokatów od prawa rodzinnego w Kielcach zapewnia kompleksowe wsparcie w sprawach rozwodowych, alimentowych, podziału majątku i innych trudnych wydarzeniach życiowych. W każdej sprawie kierujemy się dobrem klienta i podchodzimy do spraw z szczególną wrażliwością i umiejętnością pogodzenia niejednokrotnie diametralnie odmiennych stanowisk stron konfliktu.
Czy można zrzec się prawa do alimentów na dziecko?
Nie, takie zrzeczenie nie ma mocy prawnej, stąd nawet w razie pisemnego zrzeczenia się praw, można swobodnie dochodzić alimentów przed sądem, o ile zachodzą przesłanki uzasadnione prawem.
Czym różni się rozwód od separacji?
Zasadnicza różnica polega na pozostaniu w małżeństwie – w przypadku separacji małżeństwo nadal trwa, zaś w razie rozwodu, podlega rozwiązaniu. W pozostałych kwestiach obie instytucje pozostają tożsame, bowiem zarówno w postępowaniu rozwodowym, jak i w przypadku separacji, można uregulować kompleksowo m.in. sytuację opiekuńczo-wychowawczą, jak i kwestie związane z wspólnym korzystaniem z lokalu mieszkalnego, alimentami. Z datą orzeczenia separacji powstaje rozdzielność majątkowa.
Kiedy istnieje szansa na orzeczenie opieki naprzemiennej?
Głównym czynnikiem pozostaje ogólnie rozumiane dobro dziecka. Jeżeli małoletni będzie rozwijał się w sposób prawidłowy i mieszkanie na przemian u jednego z rodziców nie spowoduje zachwiania jego poczucia bezpieczeństwa to istnieją duże szanse na pozytywne rozstrzygnięcie. W przypadku sporu pomiędzy rodzicami zasadnicze znaczenie ma opinia tzw. OZSS, czyli Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych.
Czy podział majątku wpływa na wysokość kredytu hipotecznego?
Często zdarza się, że małżonkowie znoszą współwłasność nieruchomości zakupionej za środki uzyskane z kredytu hipotecznego. Czy zatem zobowiązania kredytowe przechodzą na osobę, która przejmuje mieszkanie/dom? Niestety nie. Wynika to z prostego faktu, że podział majątku obejmuje wyłącznie aktywa, zaś zobowiązania wynikające z ww. kredytu hipotecznego zaliczają się do pasywów i nie są brane przez sąd pod uwagę przy ustalaniu rozliczeń pomiędzy stronami.